Warsztaty światła studyjnego

Koniec z obawami przed użyciem lamp w studio i w plenerze!

Złapiemy za statywy, lampy (LEDy oraz błyskowe) i modyfikatory (softbox, beauty dish etc.). W praktyce przećwiczymy i zobaczymy, jak wpływają na zdjęcie. Dowiesz się jak i gdzie ustawić światła, aby uzyskać dowolny, profesjonalny efekt na sesjach i nagraniach, który z łatwością powtórzysz w dowolnej sytuacji.

Nie czujesz się w pracy ze światłem do końca pewnie? Korzystasz jedynie ze światła dziennego, obawiasz się używania dodatkowych lamp? Po kursie z pewnością to się zmieni 🙂

Warsztat skierowany jest do fotografów oraz osób nagrywających filmy na każdym poziomie zaawansowania. Zarówno dla tych, którzy nagrywają i fotografują profesjonalnym sprzętem, jak i tych, którzy korzystają jedynie z telefonu.

Stworzysz światłem dowolny klimat. Zarówno do sesji biznesowych, sensualnych, portretów każdego rodzaju, a także do nagrań na YouTube, TikTok i Instagram Reels. 

Dowiesz się, jak uzyskać w zdjęciu głębie i trójwymiar oraz jak światłem podkreślić to, co w nim naprawdę ważne. Zrobimy zarówno zdjęcie mocno doświetlone w stylu modowym i biznesowym, jak i bardziej „klimatyczne” kadry z dużą dawką cieni. Zaczniesz świadomie opowiadać światłem historie, zamiast jedynie „doświetlać” sobie kadr 🙂

Zobaczysz, że błysk nie taki straszny jak go malują – i że lubi się ze światłem słonecznym!

Nauczysz się mieszać błysk ze światłem stałym (studyjnym i słonecznym), oraz jak łączyć światło z LED-ów ze światłem dziennym. 

Po warsztacie przestaniesz martwić się o to, jak i czy będzie świeciło słońce. Pogoda nie będzie dyktowała tego, czy sesja wyjdzie czy też nie, albo czy będzie konieczne przełożyć klientom termin.

Jednocześnie nauczę Cię jak to słońce wykorzystać (i w studio i plenerze), nieważne czy jest pochmurno czy nie 🙂

Z chęcią podpowiem, jaki sprzęt kupić konkretnie do Twoich potrzeb (lampy, statywy etc.).

Na koniec warsztatu wyjdziesz z masą wiedzy, praktyki i konkretnych rozwiązań!

Po warsztacie otrzymujesz certyfikat oraz moje bezterminowe wsparcie w razie wszelkich pytań i problemów 🙂

Warsztat to 5 godzin przepełnionych praktyką oświetlenia z użyciem sprzętu studyjnego oraz światła zastanego.

Cena warsztatu to 500 zł za kurs grupowy (taniej, ale tylko w konkretnych terminach) oraz 750 zł za kurs indywidualny (termin i miejsce wybrane przez Ciebie).

Najbliższe terminy warsztatów grupowych: (pojawią się wkrótce!)

Co o warsztatach piszą klienci?

 
Karolina Pacholczyk:

– Łukasza miałam okazję poznać na szkoleniu „Błysk”. Poszłam tam, bo światło studyjne było dla mnie zmorą – straszkiem, którego nie potrafiłam oswoić. Łukasz raz na zawsze przepędził moje lęki i sprawił, że wszystko stało się jasne, klarowne i o dziwo niezwykle proste ;). 
Czy polecam? OCZYWIŚCIE. Najlepsze szkolenie w jakim brałam udział – mnóstwo wiedzy (nie tylko w teorii), którą mogłam na bieżąco sprawdzać, testować – wykorzystywać w praktyce! Tego oczekuje od dobrego kursu – nie czterogodzinnego wykładu, a praktyki, która pozwala na rozwój, na pracę i lepsze zapamiętanie 😉. Szkolenia pod Okiem Łukasza polecam każdemu! – ️ 
Milena Olszewska:

– Warsztaty z błysku u Łukasza to jest dokładnie to, czego potrzebowałam. Wyjaśnia temat w praktyce od podstaw i pilnuje przy tym, żeby każdy z osobna zrozumiał o czym mówi. Łukasz dba o dobrą i luźną atmosferę i cierpliwie odpowiada na wszystkie zadane pytania 🙂 Ogromnym plusem jest też wsparcie po warsztatach. Z całego serca polecam! 🙂 –
Zapisz się na warsztaty:

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Dopiero zaczynam z fotografią. Czy te warsztaty będą dla mnie odpowiednie?

Są to warsztaty dla początkujących, jedyne czego wymagam to podstawy z obsługi twojego aparatu, kamery czy telefonu. Moim zdaniem zrozumienie światła jest kluczowe już od samego początku Twojej drogi.

Czy po warsztacie dostanę certyfikat?

Jak najbardziej! Na certyfikacie będą również wypisane konkretnie wszystkie poruszone na szkoleniu tematy, aby jak najlepiej opisywał to czego nauczyłeś/aś się na warsztacie.

 Czy jest możliwość zorganizowania warsztatów w formie indywidualnej?

Oczywiście! Wówczas nie krępuje nas ani konkretny termin, ani lokalizacja. Warsztaty indywidualne są jednak nieco droższe od grupowych i kosztują 750 zł. Je również można podarować bliskiej osobie w formie vouchera prezentowego.

Co mam zrobić, aby zapisać się na warsztaty?

Skorzystaj z formularza kontaktowego lub innej formy dostępnej w zakładce Kontakt (Kliknij tutaj!). Zajęcia grupowe odbywają się w moim studio w Lublinie oraz innych studiach w Polsce. Informacje o najbliższych szkoleniach grupowych znajdziesz wyżej. Oczywiście w formie indywidualnej kursu dojadę gdzie trzeba, więc szkolenie może się odbywać równie dobrze u Ciebie w domowym zaciszu 😉 wówczas doliczam koszty dojazdu. 

Nie mam swojego sprzętu, ale planuje zakup. Czy pomożesz mi wybrać coś w moim budżecie?

Bardzo często dostaje to pytanie i odpowiedź to oczywiście – tak! Jeżeli wykupisz u mnie dowolną formę konsultacji lub szkolenia z chęcia pomogę Ci skompletować jak najlepszy sprzęt do Twoich potrzeb i w Twoim budżecie.

Co potrzebuje ze sobą zabrać? Czy muszę mieć profesjonalny aparat?

Wystarczy telefon – i jeżeli masz – aparat fotograficzny. Ewentualnie coś do sporządzenia notatek 🙂

Niestety najbliższy termin warsztatów grupowych mi nie pasuje, jak dowiem się o kolejnym?

Wystarczy, że napiszesz do mnie z prośbą o takim powiadomieniu. Wówczas jak tylko ogłoszę kolejne terminy dam Ci znać mailowo lub w postaci SMS-a.

 

Dla kogo te warsztaty nie są?

Na pewno nie dla osób, które nie mają jeszcze żadnego doświadczenia w zakresie fotografowania lub filmowania. Te osoby zapraszam na konsultacje lub na mój kompletny kurs fotografii od podstaw 🙂

Zapisz się na warsztaty: